| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cum se porneste o petitie pe Facebook. Vreau sa pornesc o petitie in care lumea sa voteze daca este de acord ca cei din guvern sa nu aiba ce cauta acolo daca au dosar penal.La fel cum este la noi daca avem dosar penal nu ne angajeaza nimeni.La guvern este si mai grav nu au ce cauta acolo talharii cu dosar penal sau cei anchetati.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si la ce te ajuta petitia? nu e ca si cum ar tine cont careva de ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi stai puțin, tu poate nu ești angajat din cauza asta pentru că angajatorul își face o părere proastă despre tine și nu are încredere. În cazul de fața, angajatorul (poporul român) și-a exprimat încrederea la vot, în plus condamnații nu pot avea nicio funcție în guvern.

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru anonim_4396):

Condamnații nu pot avea nici o functie in guvern, asa scrie in constitutia Romaniei, dar imi pare rau sa-ti spun, majoritatea guvernului, adica cine se afla actual la putere(PSD), au dosare penale, Dragnea, Tariceanu si etc, lista continua, nu mai penali ce distrug aceasta tara, sigur ai auzit cum au atacat DNA-ul pentru a scapa de urmaririle penale pe care le au. Deci asta este ceva ce se incalta, noi ca cetateni normali, nu ni se mai permite sa facem nimic, dar astia au functii publice, functii in guvern cu dosare penale. Este corect? Nu cred.

| anonim_4396 explică (pentru GăbițuGabriel):

Dragnea e in guvern? Dar Tariceanu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pustiu lasa-ne frate ca nu stii nimic mai mult de 16 ani nu ai.du-te de aici si nu mai comenta la intrebarile mele ca deja intrebarea la care vreau raspuns o da în altele.

| Mirris a răspuns:

Nu stiu cum se porneste insa daca reusesti sa ma anunti si le mine te rog.Te sustin