| adsx a întrebat:

Cine stie de ce nu depastese viteza de 200kbps la descarcare? Am net de 8 mbps

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La viteza ta nominala, de 8 Mbps, teoretic ar trebui sa ai descarcarea cu 1 Mbps. Dar aceasta este doar in teorie si ar trebui sa ai conditii ideale pentru aceasta, respectiv sa fii singurul care acceseaza serverul care gazduieste ceea ce descarci, internetul sa functioneze foarte bine, sa nu ai alte programe deschise pe calculator etc. Numai bine!