| gmihai a întrebat:

Citi pesti se pun intr-un acvariu de 25 litri?

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uita-te pe www.acvariu.ro

| Ronnix a răspuns:

Depinde de marimea pestilor.
In general maxim 10-15 buc, care sunt pana la 2-3 cm marime.
Detalii mai multe despre pestii exotici si tinereatea lor gasesti aici : http://www.acvarist.ro
O zi buna! :)

| Floreenofficial a răspuns:

Cati incap...nu e nevoie de un numar fix
ai grija insa sa nu fie prea multi.iti poti da seama din ochi daca numarul lor este prea mare.winking

| covexrobu a răspuns:

Pai 2-3 pesti. Ca doar nu cred ca vrei sa fie prea aglomerat acvariul. Un amic avea intr-un acvariu de 100 de litri 4 pesti.

| Roby67 a răspuns:

Intr-un acvariu de 25 de litri nu se pune nici un peste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1l apa pentru 1 cm de peste MATUR (ex:pesti de 4 cm-6buc) este considerat raportul optim.
Sfatul meu este sa-ti iei un betta splendes si multe plante. Sau 5-6 guppy doar masculi (daca iei si femele in curand vei avea 10-15 in plus si multe batai de cap).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea avea un betta sau cativa guppy. Al meu are tot 25l si am un pestisor auriu.