| Anonimul0506 a întrebat:

Citisem tot pe TPU.ro despre faptul ca se castiga bani din impartirea pliantelor.
Am si eu, o intrebare.Am 16 ani si vreau sa stiu daca ma put angaja/semna un contract cu o astfel de firma?
Si daca da, cam cat se castiga?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, in conformitate cu prevederile Codului muncii, art. 13, alin. 1, te poti angaja de la varsta de 16 ani. Numai bine!

3 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Hei there!
se castiga, dar putin pentru munca facuta.
15 lei/1000 de pliante rolling eyes
e obositor. te dor picioarele de lesini, asta daca trebuie' sa le bagi in poste(pentru ca te plimbi de la scara la scara...la strada x apoi y. s. a. m. d); daca stai locului si le dai oamenilor e alta treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrezi 8H pe zi, si scoti cam 5-6 milioane.

| Anonimul0506 explică:

Dar te poti lucra chiar daca nu ai 18 ani?
Eu sunt la scoala, dupa amiaza...ma gandeam sa fac ceva bani de buzunar 1 ora-2 inainte de scoala...