| anoniiimmm a întrebat:

Craciun Fericit! Orice fel de placa video mi se potriveste sau trebuie ceva compatibil? FUNDA***

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Placa aia video o am si eu happy este ok, imi duce binisor jocurile la pretul ei si nu se incalzeste foarte tare.

PS: Intel Celeron este modelul procesorului, nu a placii de baza, si nu cred ca vor aparea probleme de compatibilitate deoarece nu este un procesor extrem de vechi happy ti0as recomanda ca atunci cand mai faci banuti sa-l schimbi cu un dual core.

11 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poi cam orice placa video ar trebui sa se potriveasca, nu exista atatea socketuri ca la procesoare de exemplu.
Dar ca fi sigur, spune-ne ce placa de baza ai si ce placa video vrei sa-ti cumperi.

| anoniiimmm explică (pentru introduaicinumele):

Placa video pe care vreau sa o cumpar: Gigabyte nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Placa mea de baza: Intel Celeron D 336, 2800 MHz (21 x 133)

| introduaicinumele a răspuns (pentru anoniiimmm):

Placa aia video o am si eu happy este ok, imi duce binisor jocurile la pretul ei si nu se incalzeste foarte tare.

PS: Intel Celeron este modelul procesorului, nu a placii de baza, si nu cred ca vor aparea probleme de compatibilitate deoarece nu este un procesor extrem de vechi happy ti0as recomanda ca atunci cand mai faci banuti sa-l schimbi cu un dual core.

| Vasybulan a răspuns:

Orice placa video ti se potriveste, atata timp cat e compatibila cu placa de baza.

| AHappyDay a răspuns:

Daca am sti ce placa de baza ai(mai bine toate componentele pc-ului) ti-am recomanda ceva bun.Asa vi si ne intrebi pe noi daca ti se potriveste orice, de parca am sti totul despre tine.Zi niste detalii si te putem ajuta.Craciun fericit.

| TheStory a răspuns:

Trebuie sa o suporte placa de baza.

| 8mariastar a răspuns:

Trebuie sa fie ceva compatibil

| danyshatAT a răspuns:

Dupa parerea Mea ceva compatibil cu modelul tau de pc happy

| DeyutzaDeea a răspuns:

Orice fel de placa happy

| xAlly a răspuns:

Pai iti trebuie o placa video compatibila cu placa de baza, si in caz ca vrei sa joci jocuri care au nevoie de o placa video buna cu multa memorie eu iti sugerez o nVidia GTX sau un GeForce ( GTX-ul este scump dar foarte buna )

| anoniiimmm explică:

Placa de baza: Intel Celeron D 336, 2800 MHz (21 x 133)
Procesor:Intel Celeron CPU 2.80 GHz
Memorie rami:2048 mb Kingmax

| ElizaElena a răspuns:

NU toate se potrivesc
.