| Joker3134 a întrebat:

Credeti ca 5 ani de fumat te afectează ca sportiv?

13 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Depinde de organism. Unul dintre cei mai mari atleti inainte de fiecare cursa fumeaza doua tigari. Si nu este singurul sportiv profesionist care fumeaza.

| Adryan17 a răspuns:

Da. Performanta sportiva scade daca fumezi. Iti las un link cu cateva detalii.
http://www.emunte.ro/......anduranta/

| Violleta2022 a răspuns:

Da, categoric te afecteaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal... Și 6 luni te afecteaza

| sierra1 a răspuns:

"5 ani de fumat te afectează ca sportiv?"

o nu, chiar crește capabilitățile și performanțele corpului. Mai bagă cinci ani pentru un succes garantat

| Iote a răspuns:

Enorm!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, te afecteaza. asta o sa simti pe parcurs sau chiar si cand te apuci imediat.

| IIIshaneIII a răspuns:

Daca te tii de calumea de sport poti sa ajungi si la 3 pachete pe zi cu putin noroc intri in cartea recordurilor happy
PS: Normal ca te afecteaza, nu mai poti respira la fel de bine si iti afecteaza rezistenta la efort, si iti priveaza creierul de oxigen adica usor usor scoti neuronii mai repede la pensie si aia nu se inmultesc ca tiganii, odata morti salutare mai ramai cu 2-3!

| debarasator63 a răspuns:

Da, dar daca te lasi, in timp o sa fi ok.

| antoniaidk a răspuns:

EVident

| TeoCata1804 a răspuns:

E suficient o luna de fumat si te afecteza dar 5 ani.

| Tomicox99 a răspuns:

Da! pe mine personal m-a afectat fumatul, inainte jucam fotbal, inotam mult, etc... Iar acum obosesc dupa 100m de fugit.

| AndreiAron656 a răspuns:

Bai... acum fiecare cu sanatatea lui, tatal meu fumeaza de la 14ani, are 41 acum, si la ultimele analize facute plamanii perfecti.