| Maree1 a întrebat:

Credeti ca as putea face fata la facultatea de informatica constanta avand in vedere ca eu la scoala am facut m2 mate iar informatica nu am facut deloc. la mate am luat 9 la bac.cat de grea e facultatea?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca! Daca ai luat 9 la mate la BAC, inseamna ca ai cunostinte temeinice si te descurci bine la mate, chiar daca nivelul actual este mult sub ceea ce se face la informatica, dar ai bazele si sunt convinsa ca vei avea ambitie sa inveti si sa termini facultatea asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va trebui sa recuperezi si matematica si informatica. greu va fi. daca vei reusi tine doar de intelectul tau si puterea ta de munca

| Crush247 a răspuns:

Nu cred ca e nevoie de nu stiu ce cunostinte de '' geniu ''.
Sfatul meu este sa te duci, totusi mergi la facultate pentru a invata nu te duci in calitate de profesor sau sa stii deja totul de acasa.
Totusi daca ai la mate 9 in bac, eu zic sa te duci ''cu inima deschisa '' O sa faci fata sigur.
Mult Succes!