| anonim_4396 a întrebat:

Credeţi că Dumnezeu există? De ce? ştiu, poate e o întrebare destul de prostească. dar cer seriozitate! happy funda

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

E prea des intalnita aceasta intrebare. La categoria "Religie" si "Stiinta & Filozofie" o gasesti la tot pasul.

| DarkBlood32 a răspuns:

Eu cred ca exista. Daca crezi in el atunci pentru tine exista, daca nu crezi in el pentru tine nu exista.
Dumnezeu este duh si nu il poti vedea cu ochiul liber daca iti belesti ochii la cer. happy

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Si eu cred ca exista.happyChiar daca nu il poti vedea, el exista si toti ar trebui sa credem asta, sa nu ne indoim de existenta lui!happy
Pa-pa!

| chocco1995 a răspuns:

Sunt sigura ca El exista,sunt comviNsa ca multa lume isi pune intrabarea asta atunci cand au un necaz sau vreo suferinta, si ar vrea ca norocul sa le pice din cer, SI CER asta ca dovada ca Dumnezeu exista, trebuie sa avem incredere in El in toate momentele vietii, nu numai la rau si la grautati sa spunem: ''Doamne daca intr-adevar existi da-mi o mana de ajutor, sau scapa-ma de grautati''..multi fac asta si de aia se indoiesc de existenta LUI

| Shìzuko a răspuns:

Eu sincera sa fiu nu cred, sunt sigura pentru ca am crescut fiind Catolica si catolica am degand sa raman.
Eu cred ca Dumnezeu exista pentu ca asa eram de cand am fost mica, deci nu am un motiv anume dar daca o pui asa... exista biblia, si multe alte chestii care au ramas de la Isus pana pe vremea nostra si au fost facute multe minuni.
Apropo, sincera sa fiu intrebarea nu mi se pare prosteasca, daca tu vrei sa afli raspunsul esti liber sa o pui.

Asta e parerea mea, funda?

| CapDeCiuperca a răspuns:

Eu cred ca exista. Uite cum ar trebui sa-ti raspund din ceea ce stiu:80% dintre romani (60 % dexpe plante) cred in Dumnezeu doar cand dau de greu, ajuta-ma doamne ca nu stiu ce sa fac, ajuta-ma ca am pierdut masina casa stau pe strada din cauza jocurilor de noroc.Si cand le este bine uita de tot conteaza ca sunt ei bine.Hai spuneti ca nu-i asa!