| Joker3134 a întrebat:

Credeti ca e usoara admiterea la soldati? Adica doar psihologic si proba sportivă...

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Foarte usor in comparatie cu alte unitati.

| Adryan17 a răspuns:

Depinde si depinde. Totul e de la om la om si la ce nivel esti acum cu performanta ta in sport si cat timp mai ai pana dai probele. Cunosc mai multe persoane care au dat la armata/politie. La probele psihologic si sport nu au avut probleme.

Pentru proba sportiva iti recomand sa te antrenezi pentru cerintele de acolo de min 4-5 ori pe saptamana. Sa ai o alimentatie sanatoasa, bogata in fructe, legume si proteine. 1-2 zile pauza sa te poti odihni. Daca nu ai inceput deja, incepe usor. Rezultatele apar in timp, deci trebuie sa ai rabdare, toti cei care nu renunta reusesc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adryan17):

O alimentatie sanatoasa trebuie sa includa si grasimi zilnic. Grasimi sanatoase, evident.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i deloc usoara admiterea, dupa proba medicala in care esti verificat, cantarit, masurat, ascultat si interogat, treci la proba sportiva si dupa aceea la cea de admitere, unde trebuie sa ai nota peste 9- 9.50.

| sierra1 a răspuns:

Ce soldați și unde?

| Iote a răspuns:

Admitere usoara, scoala usoara, serviciu usor, dar cu salarii foarte mari si concedii de 730 de zile pe an. Atat cautati voi si nimic altceva.