| Trololoolololool a întrebat:

Credeti ca o sa vina sfarsitul lumii pe 21 decembrie 2012? Justificati!

Răspuns Câştigător
| trei2gya a răspuns:

NU cred si ar fi bine ca nici tu sa nu crezi deoarece am citit la sfarsitul BIBLIEI ca sfarsitul lumii o sa vina atunci cand o sa ramana pe acest pamant doar un on credincios ceea ce e imposibil. Exista preoti, mitropoliti...Sau mai este o metoda din cate am auzit ca sfarsitul lumii o sa vina atunci cand vrea DUMNEZEU nu cand vrea nostradamus sau cum il chema pe ala care o prezis asta. sfarsitul lumii o sa vina atunci cand o sa moara toti oamenii.si in +...dc sa fie sfarsitul lumii exact pe vremea cand traim noi?straight face. Sper ca te-am ajutat.winking

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un singur cuvant: PROSTII! Nimeni nu poate sti cand o sa fie sfarsitul lumii, de altfel a fost anuntat de zeci de ori, incepand din secolul X si pana acum, doar Domnul stie. Numai bine!

| FoarteLetargic a răspuns:

Nu deoarece cred in Dumnezeu. Numai binewinking

| bistriteanul a răspuns:

Nu, in niciun caz nu o sa vine sfarsitul lumii pe 21 decembrie 2012! Asa au mai zis multi ca pe 09.09. 2009 sau 10.10. 2010 va fi sfarsitul lumii, dar de dimineata m-am trezit si totul era normal, traiesc! Masuratorile facute si calculele nu sunt precise, pentru ca numai Dumnezeu va stii cand va veni sfarsitul lumii!

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Nu.Nu cred in sfarsitul lumii.Consider ca intotdeauna va exista un om care va merita sa traiasca pe lumea asta si daca traieste minim un om inseamna ca nu e sfarsitul lumii.Gandeste-te la copilasii aia mici, bebelusi care s-au nascut nevinovati pe lumea asta, cum sa nu se indure Dumnezeu si de ei?

| shaoboy a răspuns:

Nu mai au canalele rating si nu au stiut cum sa minta

Răspuns utilizator avertizat
| nikol_8225 a răspuns:

Nu deoarece Pamantu s-a creat in 5 miliarde de ani si are nevoie de cel putin inca atat pentru a se sfarsi...Si pana la urma se va sfarsi totul doar cand va vrea Dumnezeu nu prezicem noi!

| andrei_4094 a răspuns:

@illy98: Am auzit de la un prieten ca daca ai incredere in Dumnezeu si esti credincios nu vei muri

NO SH! T! Credul/o. Eu iti zic ca nu exista Dumnezeu. Eh, pe care crezi acum? Foloseste-ti creierul nu mai crede pe toata lumea.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Eu sincer cred ca da.Ca prea multe necazuri s-au intamplat in ultimul timp pe tot pamantul.Am auzit de la un prieten ca daca ai incredere in Dumnezeu si esti credincios nu vei muri. Faza e ca nimeni nu poate prezice viitorul dar iti dai seamam ca practic sfarsitul din 2012 este de fapt n nou inceput.Deci ideea e sa nu te mai gandesti cu groaza la sfarsitul lumii ca practic oricum orice om moare.trebuie doar sa crezi in Dumnezeu.

| strawberry03 a răspuns:

NUUU! Logic nu va veni si sa iti spun eu de ce: oamenii nu au de unde sa stie ca va veni, prin orice cercetare nu vor reusi sa afle...ptr ca numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii si numai El. Chiar in Biblie scrie ca sfarsitul va veni cand noi ne vom astepta mai putin, si crede`ma scrie NEGRU pe ALB! nu va stii nici cel mai bun cercetator sau om de stiinta din lume cand va veni. Nimeni nu va stii. Doar Dumnezeu, te vei convinge mai mult pe data in care se zice ca vinewinking vei vedea ca am avut dreptate pentru ca sf lumii trebuia sa vina de mult tmp asalaughing ziceu in `99 si in 2000 si in 2011 si acum in 2012. Cine mai crede?! Nu te ingrijora, ca nu vine cand vor altii chiar daca sunt 10000 de cercetariwinking

| HotDark a răspuns:

Pai eu NU cred in ce zic astia la TV cu sfarsitul lumii laughing e o prostie... sincer. Parerea mea e ca Nimeni nu stie Voia lui dumnezeu. Daca dumnezeu vrea poate veni chiar si maine sf lumii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum a tot fost sfarsitul lumii de vreo 6 ori.Si uite ca suntem in viata si respiram acelasi aer.Nimeni nu stie cand vine sfarsitul, daca Dumnezeu vrea ca maine sa nu mai fim, asa v-a fi.Eu una nu ma mai i-au dupa toti cocalarii care declara ca au vazut un extraterestru(cand colo sobolan) si ca vine sfarsitu lumii oh go on.Asta nu se intampla cand vrem noi happy.

| Patry a răspuns:

Nu stiu ce sa cred, eu nu cred una ca asta... E o prostie si cand a zic Obama ca va veni in 2000 na venit deci...te mai iei dupa astia?