| Rapidistu47 a întrebat:

Credeti ca talentul si efortul depus sunt necesare pentru a avea succes intr-o cariera artistica? (prin cariera artistica ma refer la fotografi, muzicieni, pictori, etc...)

2 răspunsuri:
| AlexandruHS a răspuns:

Cred cu tarie ca atata timp cat pui pasiune in ceea ce faci nimic nu poate merge prost. Nu trebuie sa ai neaparat talent ca sa reusesti intr-un anumit domeniu. Daca iti doresti cu adevarat un anumit lucru si crezi in tine atunci il vei obtine, dar ceea ce conteaza cu adevarat este sa muncesti si sa nu renunti niciodata la visul tau(chiar daca intampini obstacole).

Eu chiar cred si imi place sa traiesc crezand ca pasiunea si munca sunt niste forte de neegalat ce te ajuta sa atingi succesul.

| Dragoş_Nicoleta-Delia_1993 a răspuns:

Nu tocmai daca iti doresti cu adevarat si crezi in tine asta e tot ce conteaza. Bine conteaza foarte mult si efortul adica da este important!