| Eu37363 a întrebat:

Credeti in vraji ca persoane iubita sa se intoarca la voi inapoi

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahaha

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dacă vraja o faci tu, nu țiganca pe bani.

| Freya1 a răspuns:

Nu ai cum sa faci o persoana sa fie cu tine dacă nu vrea.Se mai intampla sa faci aceste ritualuri, iar după ce le faci a început sa cauți persoana aia ca disperatul/disperata și normal ca are interacțiune cu tine când f...ți la melodie.

Totul tine de interacțiunea ta cu el/ea și de sentimente.Nu de vrăji.

| gabicoo a răspuns:

Nu vrăjile sunt rezolvarea.
Contul din bancă, numărul de cai putere, grosimea și lungimea îți aduc iubita înapoi.

| StrongHeart a răspuns:

Am incercat, dar nu functioneaza laughing
Ba chiar am indepartat-o de mine, ceea ce in subconstient cred ca imi doream mai mult decat sa o am langa mine pentru ca era foarte inselatoare si imi crea deceptii.
Bine, nu am incercat cum fac aia care chiar vor sa le si reuseasca, cu ofrande sau prostii de genul asta pentru ca mi-a fost prea frica sa o fac.
Dar am scris pe o hartie niste chestii, niste juraminte, niste flori de trandafir, o incantatie si i-am dat foc si in mintea mea am crezut ca se duce in Univers si o sa ma implore sa fim impreuna si eu sa-i zic ca ma mai gandesc. De unde naiba laughing Cred ca sunt pasionat de experienta mistica si a fost mai mult o joaca sa vad despre ce e vorba si sa ma conving. Mai ales ca eu eram convins in perioada aia ca ea imi facuse niste vraji, pentru ca imi spusese o vrajitoare de pe strada numele ei si al mamei ei, desi nu ma cunostea si aia m-a cam pus pe ganduri si nici acum nu pot sa spun cu certitudine, dar au fost niste semne, insa nu mai are vreo importanta, oricum rad singur ca prostul cand ma gandesc.
Dar pot sa-ti zic ce am invatat si poate te va ajuta.
Dragostea adevarata e ceva reciproc, nu e ceva fortat. Niciodata nu va functiona, chiar de vor fi impreuna, cei doi se vor desparti pentru ca nu au fost meniti sa fie impreuna.
Iar daca vor mima dragostea, din egoism, destinele lor vor fi blestemate sa nu fie niciodata fericiti, chiar daca sunt impreuna.
Asa ca atentia si sensul trebuie sa fie asupra gasirii dragostei adevarate, care inseamna de fapt sacrificiul pentru celalalt si renuntarea la egoism, nu cautarea unor chestii care imita dragostea dar in realitate sunt lipsite de suflet.
Tot ce pot sa-ti spun e ca vrajile pot functiona si sunt reale, dar sacrificiile sunt mult prea mari si o sa regrete foarte mult decizia cel sau cea care va incerca sa fenteze viata si sa influenteze alt om pentru propriul lui egoism. Nu asa functioneaza lumea.
Lumea este creata prin dragoste, nu falsitate.
Vai de cei care isi fac astfel de iluzii si se cred zei peste altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in vraja iubirii! happy
Crede si tu!winking

Uite cum se aplica:
Daca iubitul te-a parasit adu-l inapoi dezmierdandul, sarutandul, imbratisandul si aratandui afectiune, dragoste iubire, intelegere ...asa il aduci inapoi prin vraja iubirii!

Daca iubita te-a parasit ( mai mult femeile vor sa aplice farmece medievale happy, dar nah... happy ), spune-i necontenit si arata-i ca o iubesti, arata-i respect si apreciere, rasfat-o, drzmiard-o... asa o aduci inapoi prin vraja iubirii!

Lasa farmecele medievale, alea sunt niste prostii de 2 lei!

| troleibuz a răspuns:

Nu suntem in Evul Mediu.