| wizard_cristi a întrebat:

Cu cat timp inainte pot sa renunt la un bilet de tren? Am bilet pentru un tren intre Bucuresti si Brasov la 18.30 si as putea sa ajung abia pe la ora 18.00 in gara. Pot sa-l mai anulez?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. Te duci la gara, la ghiseul unde se vand bilete la trenul cu pricina si, ori il dai tipei de la ghiseu, ori gasesti cumparator la coada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei mai ai 30 min pana vine trenul, ti-e frica ca o sa il pierzi? happy
Biletul il ai, timp de imbarcat ai, zic eu. happy

Eu am pierdut odata trenul si mi-am luat alt bilet, l-am dat la schimb si am platit diferenta (pentru ca nu am avut de ales si am mers cu Sageata Albastra).