| ĂăăAlexandra a întrebat:

Cum activez bluetooth-ul in Windows 7? Am laptop Acer Aspire 5534. Cand dau pe F3 [ bluetooth ] imi apare search box, scriu bluetooth sI nu merge. Cum fac?

8 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Trebuie sa apesi Fn si f3. dar o sa functioneze numai daca ai driver-ul instalat.
driver pentru windows 7 ultimate x32: http://global-download.acer.com/......7x86_A.zip

daca ai alt windows intra aici si selecteaza tu ce windows ai: http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/drivers

| ĂăăAlexandra explică (pentru SuicideSilence):

Uite id meu : denisuts.baietash. poate ma ajuti

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Ar trebui sa ai bluetooth in bara de Start, langa baterie, eventual in casuta de,, Ascunde cand e inactiv''-cea cu sageata in sus-. Incearca acolo. Daca vezi iconita de bluetooth atunci cred ca te descurci. Daca nu, intra in Control Panel si cauta icoanele ce au fost in bara de Start si reactiveaza-le. Daca nici asta nu merge, inseamna ca nu ai driverele instalate. In acest caz trebuie sa le reinstalezi de pe cd-ul laptopului sau de pe net, de pe site-ul laptopului. Sper ca te-am putut ajutahappy

Alte răspunsuri
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns (pentru ĂăăAlexandra):

Driver-ul este programul care face un feature al pc-ului sa functioneze. gandeste-te ca bloethootul este un joc si driverul este un program care iti lasa jocul sa porneasca.

| assassinul95 a răspuns:

Intra in control panel si trebuie sa ai acolo bluetooth daca nu driveru nu este instalat cum trebuie.BAFTAwinking

| killllllboy a răspuns:

Man mai simplus faci asa: intri la documente apoi dai click pe computer si apoi la fisiere program apoi dai click pe bluetooth suite si il activezi simplu nu

Alte răspunsuri