| Misfits a întrebat:

Cum adaug bani pe paypal?
Am un cont in banca in care exista 3 conturi, in lei, euro si lire
Vreau sa comand ceva de pe ebay si trebuie sa platesc prin paypal
In paypal exista optiune de "add funds with trustly"
Totusi am urmat toti pasii si imi zice ca nu sunt fonduri suficiente in cont, cu toate ca sunt

12 răspunsuri:
| Misfits explică:

Din cate nu stii, poti lega de contul de paypal doar un cont de banca din US
iar eu am cont la transilvania

| Violleta2022 a răspuns (pentru Misfits):

De fapt, poti lega de paypal orice cont bancar, atat din Romania cat si din alte tari ale lumii.
Ideea este sa dai toate datele bancare corect, cu cod Iban si restul, ei fac verificarea, iti retrag $2 in prima instanta iar tu primesti imediat un cod format din 4 cifre la retragerea respectiva, in statementul bancar, cod pe care-l introduci in Paypal, ca ei sa fie siguri ca tu esti, iar contul bancar respectiv este al tau.
Dupa aceasta verificare, ti se inapoiaza cei $2 direct in contul bancar si te informeaza ca iti poti folosii contul de paypal.

| Misfits explică (pentru Violleta2022):

Imi poti spune pasii?
Eu am cautat peste tot si nu gasesc cum pot lega un cont bancar.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Misfits):

UIte aici linkul pentru introdus datele bancare:
https://www.paypal.com/myaccount/wallet

Nu uita: contul de paypal trebuie sa contina numele tau real si complet, pentru ca trebuie sa fie acelasi si la contul bancar.

| Misfits explică:

Nu sunt arogant, sunt doar frustrat pentru ca incerc de 3 zile si nu reusesc
Daca imi poate cineva explica cum adaug contul din banga in paypal as fi foarte recunoscator

| Misfits explică:

Nu, fix asta e problema, eu nu vreau sa adaug card
Vreau sa adaug un cont separat pentru care nu am card
E doar un cont in lire, la banca transilvania
Card stiu cum sa adaug

| CosmiinTezeu a răspuns:

Cel mai simplu este sa te deplasezi tu la sucursala lor si sa depui asa

| urseyul a răspuns:

Pai ai facut acea verificare a contului din banca prin paypal este necesar pentru a realiza tranzacti, si din cate stiu daca contul de paypal este nou e posibil sa ai cateva restricti

| Misfits explică (pentru urseyul):

Nu inteleg la ce verificare te referi
Nu pot adauga un cont bancar din RO la contul de paypal

| urseyul a răspuns (pentru Misfits):

La mine a mers sa leg si cardul si contul din banca si dupa, ca sa pot lucra din banca, trebuiau iei sa retraga cativa banuti, 1 leu sau ceva in genu si eu sa ma duc la banca sa cer date despre tranzactia respectiva si sa completez inapoi pe site, asa se facea verificarea eu am cont pe paypal de 3 ani acum nu mai stiu so fi schimbat

| Misfits explică (pentru urseyul):

Cum anume pot lega contul de banca de paypal?

| xkiler007 a răspuns:

Ataseaza cardul la paypal si apoi faci cumparatura el automat iti extrage bani depe card bafta