| UniVersdeVersCartedeIubire a întrebat:

Cum adaug rss pe un blog wordpres? sunt varza la setarile blogului.Cine ma ajută?

2 răspunsuri:
| Pabibabum09 a răspuns:

RSS (Rich Site Summary) este un format de feed web care ajuta proprietarii de site-uri sa-si trimita in mod automat continutul site-ului lor catre utilizatori, imediat ce acesta este publicat. De asemenea, permite utilizatorilor sa primeasca cu usurinta cele mai recente actualizari de la site-urile lor preferate, indiferent ca este vorba de stiri, fotografii sau postari pe blog.

Pentru a adauga feed-uri RSS pe site-ul dvs. WordPress.com, adaugati widget-ul de feed RSS.

1) Accesati panoul de administrare WordPress si duceti-va la Appearance > Widgets.
2) Gasiti widget-ul RSS si adaugati-l la site-ul dvs.
3) Gasiti widget-ul RSS in partea dreapta a ecranului si dati click pe Edit.
4) Introduceti adresa URL a feed-ului RSS si dati click pe Done. Nu adaugati feed-uri care incep cu "https://", deoarece acestea nu functioneaza cu acest widget.
5) Salvati modificarile.

Acum, blogul dvs. are posibilitatea de a trimite feed-uri RSS.

Apropos : si eu dețin un blog.
Sper ca te-am ajutat? happy

| UniVersdeVersCartedeIubire explică (pentru Pabibabum09):

Nu prea știu, sper că am adăugat bine https://adamocblogblog.wordpress.com/ acesta este blogul meu..Mulțumesc pentru sfat!