| UnNumeScurt a întrebat:

Cum aflu id-ul care mi-l cere sa ma loghez pe site-ul BT24? Imi cere id-ul si Parola/token. Ce sunt astea? Mi-au fost scrise cumva cand mi-am facut contul in banca? Mi-a dat multe fise, se poate sa fie acolo? Sau e pe card?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Trebuie sa ai un contract de utilizare a serviciului BT24, acolo gasesti ID-ul (codul client) si parola. In functie de modul de autentificare pe care l-ai ales, ai nevoie de un token care iti da un cod suplimentar de autentificare sau dupa ce ai introdus ID-ul si parola, vei primi acel cod prin SMS, pe numar de telefon pe care l-ai trecut la datele de contact din contract.

5 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Id-ul si parola sunt in Borderoul de Primire, este o fisa care vine cu instructiuni si alte informatii despre contul tau. De obicei sunt 2 sau 3 foi capsate, separat de fisa cu IBAN-uri.
Pe card nu ai decat pe fata numarul cardului (nu IBAN), seria, numele, data la care expira si pe spate codul de securitate pe sectiunea dungata cu semnatura si cel de 3 cifre, care nu mai stiu pentru ce e.

| Dani_Dan_1980 a răspuns:

Cum aflu id-ul si parola la hmrc

| StoianGabriel a răspuns:

Cum aflu ID si parola pentru neo bt

| HarsaVasile a răspuns:

Cum aflu ID de logare

| 2700303024907 a răspuns:

Vreau sa ma loghez la BT24 și vreau asa mi se trimită extrasul de cont cu salariul pe luna martie