| Gabryel998 a întrebat:

Cum aflu parola unui administrator de la calculator? va rog frumos mi-am uitat-o si trebuie neaparat sa o aflu am informatii foarte valoroase.

5 răspunsuri:
| baiatuucupizzza a răspuns:

Reinstalezi windowsul

| Curiosu a răspuns:

Daca nu ai desktop-ul deschis ci doar spatiul de introducere al parolei nu poti afla parola ci doar sa o dezactivezi din BIOS

| Smokaraieee a răspuns:

Scoti bateria de la Bios, apesi pe butonul de pornire de cateva ori fara sa alimentezi unitatea, pui bateria la loc si iti va reseta Biosu' si nu iti va cere nici o parola.e singura varianta!

| OnWeed a răspuns:

Deschizi calculatorul folosind safe mode si de acolo stergi parola la administrator. Ca sa intri cand porneste windowsu (cam cand apare logoul) dai restart... faci asta de vreo 2 ori si o sa apara un meniu de recovery la urmatoarea pornire, unde poti alege safe mode si dai acolo incat sa poti porni calc fara parola ca mai apoi sa'i stergi parola de la celalalt cont (administrator).

| Adina_7077 a răspuns:

Poti sa dai pe hint (semnul? de langa ok poate iti amintesti parola) sau apasa pe f8 cand porneste calculatorul si activeaza safe mod si selectezi una din cele 2 optiuni daca nu merge nici asa...scoate hardu si baga-l in alt calculator si il citesti de acolo.