| anonim_4396 a întrebat:

Cum ajung din vitan (din zona realului) in herastrau?

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu realizez unde în Vitan este realul, dar ieși la 34 și mergi până la Perla /Varșovia --intersecția Ștefan cel Mare cu Dorobanți--și de acolo iei 131 sau 331 sau 301 ori mergi cu ceva la Piața Unirii și ei metroul până la Piața Chares de Gaulle, fostă Aviatorilor și dacă este cazul mai iei 331 că Herăstrăul e mare sau 301, dacă vrei să ajungi pe partea de est a parcului.

| MMihai a răspuns:

Poți să mergi și cu 102 până la șoseaua Berceni și ei de acolo iei metroul, că Realul este aproape de linia lui 102.

| MMihai a răspuns:

Mai ai și varianta 135 + 133+ 331.
Schimbi 133 cu 331 în zona Piața Romană
133 și 135 au parcă mai multe stații comune sau oricum apropiate.

| MMihai a răspuns:

335 umblă rar și este aglomerat mereu.
Știu că merge de la Casa Scânteii --Piața Presei Libere --și că trece de Obor -Ferdinand, dar nu am idee unde umblă după Obor, dacă 335 trece și pe la tine nu mai schimbi, și îl iei pe ăsta.

| MMihai a răspuns:

Urci în metrou la Apărătorii Patriei sau la Piața Unirii și cobori la Aviatorilor că parcă așa o cheamă, dar întrebi un om în metrou și îți spune!

| MMihai a răspuns:

Mai ai o variantă iei o mașină de la tine la una din stațiile de metrou ale liniei 3 sau cum se cheamă aia care merge pe sub Mihai Bravu și Ștefan cel Mare și iei Metroul până la piața Victoriei și acolo schimbi pe linia 2 și mergi o stație până la stația Aviatorilor. Deci ajungi la Piața Aviatorilor, acum îi spune Piața Charles de Gaulle, dar 331 are 4 stații pe lângă parcul Herăstrău, la Piața Aviatorilor, la Arcul de Triumf, la Muzeul Satului și la Casa Scânteii.--Piața Presei Libere--, iar 301 o ia pe Bulevardul Aviatorilor în sus spre Șoseaua Nordului.
Am găsit traseele RATB:

335 Barajul Dunarii, Bd. Chisinau, Iancului, M. Bravu, Calea Dorobanti, Kiseleff, Piata Presei Libere, Aerogarii, Aero Baneasa
deci nu este bun
102 Bd. Basarabia, Bd. Nicolae Grigorescu, Bd. Camil Ressu, Str. Fizicienilor, Bd. Energeticienilor, Calea Vitan, Sos. Vitan Barzesti, Str. Turnu Magurele, Sos. Giurgiului
135 C.F.R. Constanta, Barbu Vacarescu, Sos. Pipera, Calea Floreasca, Polona, Dacia, Bd. Carol I, Sos. Mihai Bravu, Calea Vitan, CET Sud Bucuresti
131 P-ta Romana, Bd. Magheru, Bd. Dacia, Calea Dorobanti, Sos. Kiseleff, Sos. Nordului, Ficusului, Bd. Aerogarii, Aeroport Baneasa
133 Gara Basarab, Orhideelor, Plevnei, M. Vulcanescu, Baldovin, Gara de Nord, Cal. Grivitei, Bd. Dacia, Foisorul de Foc, Str. Nerva Traian, Splaiul Unirii, Cal Vacaresti, Tineretului
135 C.F.R. Constanta, Barbu Vacarescu, Sos. Pipera, Calea Floreasca, Polona, Dacia, Bd. Carol I, Sos. Mihai Bravu, Calea Vitan, CET Sud Bucuresti
330 Barajul Dunarii, Bd. Chisinau, Sos. Iancului, Sos. Mihai Bravu, Calea Dorobantilor, Piata Charles de Gaules, Bd. Maresal C. Prezan, Arcul de Triumf, Str. Alex. Constantinescu, Bd. Marasti, Piata Presei Libere
331 Damaroaia, Natatiei, Jiului, Bd. Poligrafiei, Sos. Kiseleff, C. Prezan, Calea Dorobanti, Piata Lahovari, Enescu, Pta Romana
301 Piata Romana, Calea Dorobantilor, Aviatorilor, Caramfil, Aerogarii, Sos. Bucuresti-Ploiesti, Aleea Privighetorilor, Baneasa S.A.
304 Piata Presei Libere, Bd. Marasti, Sos. Bucuresti-Ploiesti, Odaii, Sos. Bucuresti-Targoviste, Bd. Bucurestii Noi, Laromet S.A.
181 Bd. Camil Ressu, Ramnicul Valcea, Bd. Ramnicul Sarat, Calea Vitan, I.N.M.B.

| MMihai a răspuns:

123 Gara de Nord, Witting, Calea Plevnei, Pod Cotroceni, Splaiul Independentei, P-ta Unirii, Calea Vitan, C.E.T. Sud Vitan
124 P-ta Operei, Eroii Sanitari, Pod Eroilor, Splaiul
Independentei, Aleea II, I. C. Bratianu, P-ta Unirii, Blaga, Calea Vitan, Fundatia Aisteda
34 Gara de Nord, Stefan cel Mare, Sos. Mihai Bravu, Calea Vacaresti, Sos. Oltenitei, Romprim
381 P-ta Victoriei, Bd. Lascar Catargiu, Bd. Magheru, Bd. Nicolae Balcescu, Bd. I.C. Bratianu, Bd. Dimitrie Cantemir, Bd. Tineretului, Calea Vacaresti, Str. Nitu Vasile, Str. Resita, P-ta Resita

| benny a răspuns:

Cu 335

| Zwart14 a răspuns:

Cu taxi

| SalutTpu a răspuns:

Dar daca iau metroul la ce statie cobor?