| Annddrreei a întrebat:

Cum ajungi sa lucrezi la o secție de votare? Ce presupune sa faci mai exact? Cu cat esti platit? Când se fac " înscrieri "? Ce altceva ar trebui sa mai stiu?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Esti platit foarte bine ziua aia, dar e foarte obositor. Inscrieri nu se fac. Nu poti merge decat ca observator din partea unui partid politic. Ia legatura printr-o cunostinta care activeaza intr-un partid; spune ca vrei sa fi observator din partea lor; altfel nu ai cum.

| Violleta2022 a răspuns:

La sectiile de votare sunt toti voluntari! Nu te plateste nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anamaria50 zici ca s-a nascut ieri.
Cum sa nu fii platita? De ce vorbesti fara sa stii?
esti platit, ai si mancare inclusa chiar, si bauturi.

| Plato a răspuns:

Te poti inscrie. Esti si platit.

Uite cum functioneaza: https://delegati.usr.ro

| Bondarel99 a răspuns:

Nu iti da mult, vreo 100 lei pe zi. Daca esti presedintele sectiei ai sans e sa iei 200.
Trebuie sa te inscrii, cel mai sigur intrebi la primarie, sigur cauta oameni deja.