| Swabia a întrebat:

Cum ar trebui pusa bateria de la telefon intr-un incarcator universal? E normal sa se aprinda un beculet verde si unul rosu sau cel rosu se aprinde ca nu pun eu bateria cum trebuie?

2 răspunsuri:
| Clever a răspuns:

Nu conteaza cum o pui ceea ce conteaza este ca cele doua lamele sa faca contact cu + si - a bateriei sa nu fie decat pe cele din margini nu pe cea din mijloc. cel rosu se aprinde pentru ca bateria inca mai are curent. trebuie sa fie aprins cel rosu si sa licure cel verde foarte slab. il ti aproximativ 3-4ore la incarcat depinde si de tel acumhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie neaparat pe acele lamele?