| anonim_4396 a întrebat:

Cum aş putea obţine un smartphone gratis, in Tulcea?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pescuiesti din Dunare Pestisorul de Aur, iti pui dorinta si...

Daca nu-l prinzi, poate pescuiesti un smartphone sau... un bocanc! big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il furi

| Lioana a răspuns:

Facandu-ti un abonament scump la oricare din retelele de telefonie mobila.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Prin munca cinstita.

| bystefu a răspuns:

Am auzit ca PNL da doar la cei din Bucuresti deocamdata...

| MateiT a răspuns:

Poti sa il furi
Poti sa mergi pe strada si sa ceri fiecarui om cu smartphone sa ti-l dea tie
Poti sa muncesti, sa faci bani si sa ti-l cumperi
Poti sa ceri bani si apoi sa-ti iei un smartphone
Sau poti sa0ti traiesti viata fara un smartphone, crezi ca te va face fericit? nu, doar iti va distrage atentia de la lucrurile neplacute pana cand totul se agraveaza si cazi in depresie sau inebunesti. Atunci iti dai seama ca a sta cu telefonul in dreptul fetei 11 ore pe zi nu iti permite sa vezi cum se desfasoara propria ta viata, e super hi definition, mult mai tare chiar si decat 4k iar sunetul e de o fidelitate perfecta, poti atinge lucruri, poti muta obiecte, poti sa mergi pe strada sa vorbesti cu oameni, poti sa te indragostesti si apoi sa te paraseasca si tu sa plangi cateva luni, poti sa te duci in Africa, poti sa scrii o carte so sa o citeasca milioane de oameni si apoi sa o faci pe-a desteptul ce tare esti tu ca ai scris acea carte, poti sa stai in maini, Poti sa-ti faci o secta, poti sa joci sah, poti sa urci un munte, poti sa coci paine
Sau poti sa stai mare parte din timpul asta cu telefonul in dreptul ochilor si sa lesi toate oportunitatile sa treaca in timp ce tu devii din ce in ce mai trist
Sa ai o seara faina acolo la Tulcea