| DangerF a întrebat:

Cum dracu fac sa nu mai am matreata? Fac dus seara si urmatoarea zi dimineata iar am. Nu ma luati cu nu te speli bine. Ceva sampon recomandat?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Head & Shoulders Shampoo si nu da cu grebla prin par cand te speli si nici cand te pieptani.
Evita sa razi cu unghiile scalpu cand te sppeli pe cap,da doara asa cu buricele degeteleor, frecatu scalpului cu unghiile duce si la aparitia sau favorizeaza aparitai matretei.
Deci nu te freca prea tare ca doara nu ai rapan laughing
Samponul asta elimina matreata, dar dupa trebuie sa te speli numai cu el, daca te speli cu altul, apare iar laughing nu stiu de ce, dar este un sampon ok, cred ca cel mai folosit in toata lumea.

| DangerF explică (pentru relian):

Nu imi apare chestia aia sa iti dau raspuns castigator...

| relian a răspuns (pentru DangerF):

Stai linistit nu colectez nimic laughing am spus ce stiu, daca te ajuta e ok, daca nu, consulta un doctor ceva din asta de piele cum so numi.

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Du-te la farmacie si intreaba acolo de sampoane anti-matreata. Du-te si la dermatolog. Si eu am o problema asemanatoare, dar daca ma spal zilnic, sunt ok.

| alina2k18 a răspuns:

Selsun blue

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai poate asta e problema, ca te speli prea mult.
Parul de recomandat se spala cand se ingrasa, nu in fiecare zi pentru ca asta il face sa se si ingrase zilnic dar totodata favorizeaza si aparitia matretii.
Unele persoane nu scapa niciodata de matreata, daca o ai de mult si ai incercat mai multe tratamente pentru asta nu cred ca e asa simplu... dar pentru inceput incearca sa te speli la 3-4 zile macat cateva saptamani. Daca nu poti, incearca un sampon uscat.

| jakkyjakk a răspuns:

Clear