| ekkk a întrebat:

Cum e cel mai ok sa folosesti o statie de amplificare audio?
eu zic ca inainte sa ii cresti volumul sa o tii putin la volum mic pana incepe sa se incalzeasca putin sa fie
voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| ekkk explică:

Pai depinde, dar daca poti tine mana pe carcasa nu sunt probleme, oricum daca este bine ventilata (nu o tii lipita de mobila) ea nu are voie sa treaca de temperatura maxima, oricat ar functiona.

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Este bine sa o dai la volum mic inaine sa o opresti, in felul asta nu o sa sperii pe nimeni cand ii dai drumul. In rest nu exista restrictii, nu trebuie sa incalzesti nimic, e posibil la pornire o secunda, doua sa nu ai putere maxima, dar asta nu are legatura cu incalzitul, ci cu incarcarea condensatorilor cu curent.

| ekkk explică (pentru Ironwin):

Cam ce temperatura ar suporta? eu eu am obiceiul sa ascult muzica cam mult si as vrea sa stiu te rog

| ekkk explică (pentru ekkk):

Asa am sa fac, iti multumesc

| ekkk explică (pentru ekkk):

Pai depinde, dar daca poti tine mana pe carcasa nu sunt probleme, oricum daca este bine ventilata (nu o tii lipita de mobila) ea nu are voie sa treaca de temperatura maxima, oricat ar functiona.