| niko67 a întrebat:

Cum e mai bine bransament aerian sa u subteran am contorul pe stâlp si nisa ce cablu de 8 de 6 mm sa caut un electrician mai eftin

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti cauti electrician ieftin, vorbeste si cu pompierii!

| Vântulalb a răspuns:

Subteran. Nu te zgarci, sa nu ai surprize neplacute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sigur si mai bine ar fi subteran, dar e mai costisitor.

| niko67 explică:

Contorul e pus pe stilp sigilat acol o ramane. sub el este o cutie de plastic cu o siguranta automata sau antrerupator si o priza am platit electricianul separat cu 800lei. Acum trebuie mutata acea cutie pe peretele casei contra cost 400 500 lei fara alte interventii acelea fiind platite separat