| OneReason a întrebat:

Cum fac sa citesc o carte pe intuneric?

8 răspunsuri:
| retion a răspuns:

Cumpărări o brichetă cu lanterna, e cea mai ieftina varianta.
Dacă nu, cumpărați ochelari cu vedere de noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai cum iti pui pe cap o casca cu laser si citesti oricum nu stie nimeni poate cineva ingenios

| LegoLegolas a răspuns:

Iti cumperi e-book reader.

| 393Dan a răspuns:

Pe laptop, tableta sau telefon.

| dariadiamandis02 a răspuns:

Exista lanterne de citit pe eMAG sau cum folosesc eu, este lanterna din aceea cum folosesc minerii, o pui pe cap și se aprinde(Bine, are un buton). Găsești la magazine universale sau la chinezi (dacă ai așa ceva în oras), lanterna de la telefon, lanterna în general.

| leapșa a răspuns:

Folosesti blitul telefonului pe post de lanterna.

| minrest a răspuns:

Citesti pe un Kindle cu cerneala si cu iluminarea ecranului cu led-uri.

| Iunix a răspuns:

Dai la setări și pornești luminozitatea. Folosești o sursă de lumină -_- sau îi faci poze cu telefonul și după aceea o citești de pe telefon.