| niko67 a întrebat:

Cum fac sa mut consola cu tot cu contor pe peretele nou sa il demolez pe cel vechi contor vechi am cumparat o casa batraneasca si o renovez e in sarcina electrica sau platesc un electrician

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cheama pe cei de la Enel sa faca asta. Nu te baga tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Anunti compania de electricitate sa vina sa-ti mute contoarul, fiindca este ilegal sa umbli tu la contoar, sa sa platesti pe altul sa faca acest lucru.

| doctorandus a răspuns:

Daca lucrarea nu are aprobare oficiala (de la reteaua de distributie), intri la belea.