| 阿林 a întrebat:

Cum functioneaza crema depilatoare?
Adica, te dai cu ea pe picioare (de exemplu) si parul dispare fara sa-l epilezi? Sau cum?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Il topeste cumva. Dupa timpul inscris pe ambalaj cu un servetel sau o mica `spatula` pe care ti-o da in pachet, indepartezi crema si speli portiunea aceea.

| BroascaCuElice a răspuns:

Scrie pe cutie sau tub. te dai pe picioare cu ea si o lasi vreo 10 minute dupa care stergi crema cu un burete sau ceva si faci un dus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai apoi o lasi sa actioneze(vezi ce scrie pe cutie) apoi trebuie s-o iei cu ceva tip spatula

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplici pe acea partea a corpului si o lasi sa actioneze cateva aminute (scrie pe cutia produslui exact). apoi, sub dus, o inlaturi cu burete sau o spatula prin masarea acestuia pe piele. e simplu de folosit dar unora le provoaca iritatii. parul creste repede inapoi. e cam acelasi lucru cu lama de ras

| Andra22222 a răspuns:

O aplici pe zonă, o lași sa actioneze circa 15-20 min, apoi cu un burete, indepartezi parul si crema.

| nicooparaschiv a răspuns:

Ha ha nu. Dar practic iti poti pune problema si asa.

De fapt parul inca ramane, dar mai degraba iti poti imagina o neutralizare a compusilor care alcatuiesc firul de par. In urma acesteia, radacina slabeste și ea, firul de par putand fi indepartat cu o simpla spalare cu buretele.

Sper ca te-am putut ajuta! happy

| lili67tmp a răspuns:

Înainte de duş aplicaţi crema în strat uniform şi suficient de gros, astfel încât să acopere părul ce trebuie îndepǎrtat.
Crema se lasă să acţioneze 3-8 minute (în funcţie de grosimea firului de pǎr) cu posibilitatea de prelungire până la 10-12 minute dacă părul nu s-a distrus.
Crema se îndepărtează sub duş cu un burete sau cu o mănuşă de baie, spălând suprafaţa cu apă călduţă din abundenţă, fără săpun.
După folosire, se recomandă să aşteptaţi 24 de ore înainte de aplicarea unui parfum, antiperspirant, produs pentru bronzat sau care conţine alcool.

| floriana132000 a răspuns:

Intinzi crema si apoi, pur si simplu, o stergi.