| Oprisan_Bogdanel_1980 a întrebat:

Cum functioneaza nu modulator fm pentru a prinde un post de radio

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Eu ştiu că un modulator fm emite pe unde radio muzica din memory stick sau de pe memory card-ul pe care-l introduci în el. Nicidecum că prinde el radio... Bagi stick-ul sau cardul cu muzică în modulator, apoi îl setezi pe o frecvenţă radio, 102, 5 de exemplu, iar la radioul maşinii selectezi aceiaşi frecvenţă...

| Oprisan_Bogdanel_1980 explică (pentru angel74dm):

Asa este am incercat tot felul de frecvente si am ajuns la aceeasi concluzie. Multumesc pentru raspuns

| angel74dm a răspuns (pentru Oprisan_Bogdanel_1980):

Şi eu mulţumesc pentru fundă!

4 răspunsuri:
| LucianR a răspuns:

Salut.Daca te referi cum functioneaza la masina, uite asa:il introduci acolo la aprinzatorul de tigare dupa care ii setezi o frecventa modulatorului.Aceeasi frecventa trebuie sa fie si la radioul tau din masina.