| mateibianca10 a întrebat:

Cum functioneaza un router wireless, trebuie conectat la reteaua la internetul de la pc? Adica eu am netul bagat prin modem de la romtelecom si vreau sa imi cumpar Router Wireless pentru tableta si nu stiu daca trebuie conectat la modemul de la pc, trebuie sa platesc pe luna ceva? routerul vreau sa il cumpar de la eMAG, nu stiu daca ati inteles ceva din ce am spus eu laughinglaughinglaughinglaughingin orice caz dau funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu lua in seama ce spune Dragosmsr iar da sfaturi aiurea. Nu platesti nimic la router in plus fata de abonamentul lunar la providerul de internet. Modemul se foloseste in anume tehnologii precum adsl de la romtelecom iar routerul in alte tehnologii. Modemurile alea de la Romtelecom functioneaza pe acelasi principiu ca si un router, emit wireless si pa deaspupra mai au si sloturi pentru conectarea directa cu cablu.

Răspuns utilizator avertizat