| Ghost963 a întrebat:

Cum ii matematica la mate-info? Ce materii se mai fac si la care se pun accentul(fara info)? Daca mi-a iesit media la mate in jur de 7-8 pot supravetuii fara meditatii?

9 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Depinde si ce profesor ai la matematica. Clasa a 9a si a 10a sunt ciudate rau..materia e f aiurea, dar unele chestii, personal, mi-au placut. A 11a e cea mai ok si cea mai simpla. apoi vine a 12a cu teroarea vietii: integralele. dar daca iti bati capul o sa fie ok. Eu am avut vreo 3 profi la mate, in a 12 a am invatat singura materia de pe net. (Slavit fie el!)
Mai faci fizica, chimie cate doua ore, romana 4. eu faceam si 6 de engleza ca eram la bilingv si info 4 ore plus 1 TIC.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru BatatorDeCovoare):

Daca ai observat, am spus ca am avut 3 profesori de matematica in anii de liceu. Fiecare a avut stilul sau de predare, de aceea am zis ca a 11a a fost cea mai ok. Ei bine, in a 12a am avut un mos pervers care statea sa explice de ce 1+1=2 la fiecare ora. Pt mine a fost un haos materia de atunci, nu am inteles nimic din logica integralelor si nu numai. E greu sa inveti ceva cand omu' e pus pe agatat si pe explicat porcarii. happy

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielKOWALSKY a răspuns:

Clasa a9-a e mai grea, din a 10-a se repeta ce s-a facut in a9-a si deja e mai usor... numai ca o sa fie naspa. numai exercitii cu litere, necunoscute etc dar nu foarte grele, cu putina atentie intelegi

| Ghost963 explică (pentru GabrielKOWALSKY):

De ce o sa fie naspa?

| GabrielKOWALSKY a răspuns (pentru Ghost963):

Pentru ca o sa fie numai exercitii cu necunoscute, x, y, z rapoarte k, ce vreau sa zic ca va fi diferit fata de gimnaziu acum intelegi?