| Sketch2 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma lase sa imi cumpar un peruş? ( din banii mei )

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca au un motiv mult mai bun ca sa-ti refuze cumpararea perusului, decat banii, iar noi am fii interesati sa aflam adevartul motiv pe care ei il invoca, ca sa nu te lase sa-l cumperi. Care ar fi acel motiv?

| Sketch2 explică (pentru Violleta2022):

Nu prea au motive. Sunt destul de responsabil.

Am mai avut perusi dar au murit din cauza lor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sketch2):

Nici o pasare nu moare din cauza lor, mor pentru ca nu s-a facut ce trebuie pentru pasare: hrana la timp, curatat cusca, dus la veterinar din cand in cand sa vada daca nu au vreun virus samd.
Dor mentiune aca "au murit din vina lor" imi spune clar ca tu nu ai facut ce trebuie, de aceea au murit, probabil bolnavi, sau nemancati.

Parintii nu refuza un copil, mai ales daca are deja banii lui starnsi, decat daca il considera iresponsabil, ceea ce, tind sa cred ca este si cazul tau.

Din pacate, sunt total de acord cu parintii tai si te sfatuiesc sa-ti strangi banutii aia, iar la vara sa-ti rogi parintii, sa te trimita intr-o tabara.

| Sketch2 explică (pentru Violleta2022):

Nu intelegi bine, ei i-au lasat in colivie afara, singuri cat timp eu eram la scoala, si o pisica i-a gasit inaintea mea.

| Bia112036 a răspuns:

Ai putea sa ii rogi frumos spunandu-le ca vei invata mai mult, vei face treaba in casa, vei avea grija de ei(stiu cum e daca ai nevoie de ajutor da-mi mesaj)