| IonutPetre12 a întrebat:

Cum imi pot verifica iq ul? Am facut testul Mensa online si a rezultat 126.Cat de exact e? Unde il pot verifica gratis?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are rost, nu îți servește la nimic. Aceste teste le poate rezolva și roboțelul. Adevăratul test uman este IE, Inteligența Emoțională, cum te descurci în viață printre oameni, iar nu toceala unor întrebări stupide, la care poate răspunde și un schizo, dar care nu este în stare să se incheie la pijama, are nevoie de ajutor pentru asta.

| raMLesS a răspuns (pentru sadrian46):

"Adevăratul test uman este IE, Inteligența Emoțională
nu toceala unor întrebări stupide, la care poate răspunde și un schizo, dar care nu este în stare să se incheie la pijama, are nevoie de ajutor pentru asta."
Ce treaba are ie cu iq sau iq cu oamenii? Daca nu stii sa iti pui pijamaua, n-are legatura cu ie, ci cu iq.

Iq nu inseamna memorarea unor intrebari, e doar logica pura.
Si da, ie mare = succes.

| doctorandus a răspuns:

Nu conteaza scorul, conteaza percentilul. Daca e test Mensa iti spune percentilul, daca nu-ti spune percentilul inseamna ca nu e test Mensa.

| badpanda a răspuns:

Daca ai pus intrebarea asta pe TPU trebuie sa inmultesti rezultatul cu 0, 38.

| InOrOut a răspuns:

Stii ca sunt 8 tipuri de inteligente? https://www.edituradiana.ro/blog/8-tipuri-de-inteligenta.html
Tu de care test ai facut? Unul general? Nu poti avea aceeasi inteligenta pe toate cele 8 tipuri. Eu de exemplu stau rau la matematica (mi-a dat 108) si foarte bine la geometrie (127). Chiar daca geometria e tot matematica dar foloseste acea parte din creier numita vedere spatiala iar matematica uzuala foloseste logico-matematica, sunt 2 chestii diferite.

| Glenky a răspuns:

126 x 0=38? laughing)