| BoDoGFX a întrebat:

Cum instalez 2 sisteme de operare pe un calculator?

Exemplu: Windows xp sau Seven + Linux Ubuntu Desktop (FUNDA)

4 răspunsuri:
| Eidriana a răspuns:

Pai exista doua metode. Ori le instalezi pe amandoua astfel incat sa nu il stergi pe primul cand il instalezi pe al doilea; ori iti instalezi VMwave player si il rulezi pe unul sub celalalt(dar aici trebuie sa ai kitul de instalare al sistemului in calculator).

| BoDoGFX explică:

Sa speram ca va merge asa, are ceva daca il pun in aceeasi partitie cu Windows-ul, eu acum am Windows 7 Profesional pe C:\ I-am dat instalare tot pe C:\ la Linux

| BoDoGFX explică:

Am instalat Ubuntu. Mi-ai fost de mare ajutor!

| Graffy97 a răspuns:

Este de preferat sa nu le instalezi pe aceeasi partitie big grin pune Seven in C:/ si Ubuntu in D:/. eu le-am pus pe amandoua pe aceeasi partitie si OS-urile mergeau destul de haotic FUNDA?batting eyelashes