| bombonica22 a întrebat:

Cum pot activa functia de respins la iPhone 4? Dau funda

2 răspunsuri:
| flobodybuilding a răspuns:

Exista un program care se numeste Blacklist, introduci numarul respectiv in acea lista si de la acel numar nu vei mai primi apeluri sau mesaje!

| flobodybuilding a răspuns:

Mai exista cateva programe numite: 360MobileSafe, Call Blocker, IBlacklist, sau Blacklist. Toate acestea sunt folosite pentru a stopa apelurile sau mesajele anumitor numere de telefon!
Din pacate terminalul iPhone nu dispune nativ de optiuni pentru blocarea apelurilor sau SMS-urilor de la anumite numere insa tweak-uri precum iBlacklist reprezinta o alternativa pentru care multe persoane aleg sa faca jailbreak.