| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla codul iban de la cont? Am cont la santander Spania si am aplicatia dar in aplicatie nu gasesc nimic.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna la banca: https://bit.ly/3iMqUcR

| anonimg a răspuns:

Trebuie să suni la banca respectivă sau să mergi la bancă să vorbești cu un operator. Numai așa afli codul IBAN.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Undeva la setari/finante cauta contul tau personal, acolo trebuie sa iti arate IBANUL.

| RaduRobertRO a răspuns:

Daca ai in aplicatie macar o tranzactie ar trebui sa gaesti codul acolo. Teoretic trebuie sa fie si in setari, undeva. Daca nu reusesti, suna la banca. Sau mergi si cere un extras de cont. Deasemenea se gaseste pe contract 100%.

| Răzvi42 a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Nu mai am contractul, eu sunt in Romania acum si nu stiu daca se poate afla de la banca de aici.

| Hahahaihui a răspuns:

Încearcă să realizezi un transfer pe alt cont, iar iban va apărea în timpul realizării transferului; după care oprești transferul.