| MrsUnladylike a întrebat:

Cum pot afla contul client Enel daca nu am factura?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare!"Factura,unde e factura?" O problema des intalnita este lipsa facturii aceasta fiind o hartie importanta ce ne ajuta sa ne platim consumurile de diferite feluri! Daca ai o factura Enel din lunile trecute, poti vedea ca sunt doua tabeluri in partea dreapta sus pe foaia cu acel cod de bare care trebuie scanat.Primul este cu "Adresa de corespondenta a clientului" iar al doilea tabel este cu datele clientului scris "Client".In acest talel putin mai jos scrie Cod client cu negru ingrosat fata de alte cuvinte(Ex. Cod client: 13344652). Meriti"a doua sansa"

| MrsUnladylike explică (pentru FoxyM):

Multumesc pentru raspunsul detaliat, dar sunt client nou si nu am primit inca o factura, de aceea nu cunosc codul client. Ai cumva idee cam dupa cat timp dupa ce efectuez plata prin intermediul cardul MyEnel voi primi factura, sau daca primesc factura?

| FoxyM a răspuns (pentru MrsUnladylike):

Salutare! daca ai aplicatia lor pe telefon sau online, poti bifa acolo pentru factura postala sau ceva de genu si nu pentru factura electronica, dar daca ai fost la firma sa semnezi contractul cu ei si sa devi client, factura va ajunge la domiciliu adusa de postas cam pe la sfarsitul lunii, gen 22-23 iulie, iar plata pana la sfarsitul luni(30, 31)! Sper ca ti-am fost de ajutor!happy

3 răspunsuri:
| Badea_Marian_Si_Ruxandra_1966 a răspuns:

Cum pot afla codul eneltel dacă nu am factura