| bebediana a întrebat:

Cum pot ajunge din gara de Bucuresti Nord la aeroportul din otopeni, excluzand taxi.Si cam cat ar dura?

3 răspunsuri:
| AlinaCurca a răspuns:

Cu 97 de la Gara pan ala statia Cimitirul Straulesti. Sunt 20 de statii, daca nu ma insel. Acolo cobori si iei 304. Nu stiu exact traseul lui, dar ma interesez si iti spun. Oricum, vei face lejer 1 ora jumatate, daca ai noroc de trafic.

| AlinaCurca a răspuns (pentru AlinaCurca):

Bun. Am aflat si de 304. Cum spuneam, cobori la Cimitir si iei 304 inca 11 statii, pana la Pasaj Otopeni. Asta inseamna un total de 31 de statii, iar ratb face cam 2 minute pe statie. Asadar, 62 de minute in ratb, sa spunem ca astepti 10 Ar insemna cam 1 ora si 12 minute. Acum depinde cat de precauta esti, cat noroc ai si cum spuneam, traficul. Eu de obicei imi iau o marja de 20 de minute, in Bucuresti nu se stie niciodata.

| 8mariastar a răspuns:

Https://maps.google.ro/ uite aici dai indicatii orintare scrii la a gara de nord si la b aeroportul otopeni si iti da pe ce ruta o poti lua cati km ai de parcurs si cat timp