| DanutTraian a întrebat:

Cum pot cunecta telefonul la internet de la laptop prin wireless? deci loaptopul are internet si vreau sa-mi trimita internet prin wireless la telefon.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

In casa ta trebuie sa ai un dispozitiv wireless de unde trage leptopul tau, e ca o cutiuta neagra sau alba cu cateva beculete si o mica antena care are cabluri in spate. In primul rand pornesti mobilul si cauti conexiunea wireless si cea de 100% sau 98 - 96% depinde cat de aproape e telefonul de el iti apare un fel de adresa (WLAN 56N sa zicem), o alegi apoi introduci parola care vine sub wifi, continui pana verifica datele si apoi ai internet pe mobil.