| cooldede38 a întrebat:

Cum pot face in clip in care sa pun poze una dupa alta, pe care sa scrie versurile unei melodii si sa si pun acea melodie sa se auda in timpul in care ruleaza pozele.Cine stie repede.plss

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Poti folosi Windows Movie Maker. Daca ai XP il ai, daca ai W7 il descarci de aici:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=34
(trebuie sa scrii intai versurile pe acele fotografii) si sa reglezi timul cat sta acea fotografie pe ecran (sincronizare audio cu versurile) pentru ca programul iti da 2s la fiecare fotografie in parte si nu e suficient. Ai ceva de munca.

| cooldede38 explică (pentru horia2012):

Si unde gasesc acel program windows mavie maker? il am in pc sau trebuie sa-l descarc.am xp

| horia2012 a răspuns (pentru cooldede38):

Daca ai xp il ai.
Du-te in C:\Program files\Windows Movie Maker\
Pe iconita care o gasesti acolo, (un fisier.exe), click dreapta pe ea si alegi functia "send to" - Desktop -create shotcut) - ca sa-l ai pe ecran.

| cooldede38 explică (pentru horia2012):

Mersi:*:*l-am gasit.acum o sa incerc sa-l folosesc:*

| horia2012 a răspuns (pentru cooldede38):

Ok. Cu placere.

| cooldede38 explică (pentru horia2012):

:*:Xeste greu de folosit?

| horia2012 a răspuns (pentru cooldede38):

Asta e gratis si bun. Altele sunt si mai greu de folosit si nici nu sunt gratis.
Ce vrei tu sa faci este ceva asemenator cu ce-ai vazut la unele videoclipuri.
E multa munca, ti-am spus, e greu din cauza ca trebuie sa sincronizezi sunetul cu scrisul. Singurul lucru pe care-l poti modifica e perioada cat stau fotografiile pe ecran. Muzica ramane. N-o poti lungi, n-o poti scurta.
Si din pacate nu exista programe care fac sincronizare automata.
Poti s-a asculti melodia si sa notezi cat tin versurile sau cauti versurile
acelei melodii si sa sincronizezi cu melodia (macar 1-2 minute). Despre ce melodie e vorba?

| cooldede38 explică (pentru horia2012):

Naugty boy-la la la. vreau sa fac si eu un clip si sa-l pun pe you-tube.

| horia2012 a răspuns (pentru cooldede38):

Tu vrei sa folosesti numai melodia de la ei? (vezi sa nu ai probleme cu drepturile de autor). Versurile le gasesti aici:
http://www.versuri.ro/versuri/gfhfgm_naughty+boy+sam+smith+la+la+la.html

| cooldede38 explică (pentru horia2012):

Ehh..mai bine nu mai fac nimic.dar am vazut pe you tube mai multe clipuri cu lirycs..adika canta melodia si aparea versuri..si voiam sa incerc si eu sa fac asta.dar mai bine lasa.straight face

| horia2012 a răspuns (pentru cooldede38):

OK. Stiu. Sunt foarte misto, dar sunt destui carora le-a fost blocat contul si au primit amenzi pentru ca au postat materiale fara drepturi de autor.
Nu stiu cati dintre ei mai si platesc amenzile, dar sti cum e "cand l-i se pune pata pe cineva sa dea un exemplu"....sa nu pice tocmai pe tine.

| cooldede38 explică (pentru horia2012):

Da,ai dreptate, mersi de sfat:*

| horia2012 a răspuns (pentru cooldede38):

Cu placere.

| cooldede38 explică (pentru horia2012):

:*

20 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Foloseste Windous Movie Maker.

| 8mariastar a răspuns:

Windows Movie Maker il ai deja instalat

| kteichd a răspuns:

Movie maker toate windows. urile il au

| Samy98 a răspuns:

Trebuie sa ai un program,, WINDOWS MOVIE MAKER"orice windows il are, dai acolo si trebuie sa adaugi pozele dorite.Ca sa il gasesti dai pe bara de start si cauti la,, seach windows movie maker" si trebuie sa il gasesti.