| Lollypop a întrebat:

Cum pot face sa ma anunte telefonul cand sunt intr-o convorbire si in acel moment ma suna alta persoana? Cunosc pe cineva si mi-a spus ca telefonul ii tiuie cand vorbeste cu cineva si il suna alta persoana si deci poate sa raspunda persoanei care suna si sa o puna in asteptare pe persoana cu care vorbea.Pe mine nu ma antentioneaza deloc.Nu scoate nici un sunet.Trebuie sa setez ceva?

Răspuns Câştigător
| rebelmonk a răspuns:

Activeaza apel in asteptare

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Activeaza functia ''apel in asteptare'' (Call Waiting)din telefonul tau.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie activată această opțiune din setările telefonului, activare apel în așteptare și vei auzi în difuzor un ton ca de ocupat și atunci vei ști că ești apelată și de altcineva cu toate că ești angajată într-o altă discuție telefonică.
Pa, pa.

| gki1980 a răspuns:

Salut. trebuie sa activezi din meniul telefonului optiunea Call waiting/apel in asteptare. in receptor ti se va auzi, cand ai apel de la altcineva in timpul convorbirii, un sunet asemanator celui de "ocupat".

| wimpyannya a răspuns:

Intra in setari si seselcteaza optiunea asteptare; Astfel, atunci cand vorbesti la tel si din intamplare te suna altcineva, telefonul va pipui si tu poti apasa pe butonul verde, raspunzi persoanei care te contacteaza si il pui in asteptare pe cel cu care vorbeai dar nu ii inchizi se va intrerupe convorbirea dupa care, cand vei termina de vbt cu a doua persoana ii inchizi si revi la prima. Acum depinde de ce tel ai ca nu stiu unde gasesti setarea asta;

| dddyyy a răspuns:

Dai din setari "apel in asteptare" sau "call waiting' tongue