| Meu_Fumul_1998 a întrebat:

Cum pot invata engleza in 6 luni, pentru a putea da testul IELTS?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Https://www.britishcouncil.ro/......ife-skills
nu e chiar asa usor, ai putea sa inveti in primul rand vocabular, asta inseamna 3000 de cuvinte + 500 de verbe, acel test nu este usor, nivelul b1 nu este usor de atins,dar cu ambitie,determinare,rabdare se poate orice,este extrem de important vocabularul si sa asculti conversati,sa citesti mult, pe Youtube e plin de video cu acele subiecte, le iei pe rand si le inveti, azi un lucru maine altul tot asa, vb singur cu tine insati, ce mai recomand este acest site minunat https://www.mylanguageexchange.com/

2 răspunsuri:
| PRO123 a răspuns:

Întrebi profesori sau din dicționare

| Danutpetcu a răspuns:

Invata