| didoyeneas a întrebat:

Cum pot sa incarc bateria la un telefon?,nu am incarcator., telefonul e inchis, si daca e inchis nu merge nici prin usb.,?

Răspuns Câştigător
| Katalyn96 a răspuns:

Pai cred ca merge si prin usb.Dar cel mai bine faci rost de un incarcator universal in care bagi bateria si se incarca.
Sau, desi e mai riscant, poti taia cablul de la un incarcator mai vechi si sa pui cele doua fire de la el pe bornele plus si minus ale bateriei.
Funda?happy

| didoyeneas explică (pentru Katalyn96):

Si de unde stiu care sunt bornele + si - ale bateriei.,?

| didoyeneas explică (pentru Katalyn96):

Esti mare boss..mersi..chear functioneaza treaba cu bornele + si -. Funda!

| CataElena a răspuns (pentru Katalyn96):

Merge orice fel de incarcator?

6 răspunsuri:
| BANN3R a răspuns:

Merge prin usb. lasa-l bagat in usb. o sa inceapa sa se incarce in 5-10 minute. cel putin asa ar trebui

| deea_3819 a răspuns:

Daca ia cablu de date merge bagat la calculator sau daca are cineva incarcator dela universal si bagi pateria acolo si se incarca

| Bezercu_Denis_1985 a răspuns:

Raspunsul tau aici. icearca sa freci bateria de blugi sau ai nevoie de un cablu de date. o baterie o banda izolanta libpesti cablul de date de baterie si cu cealalta parte o bagi in telefon si se va incarca incearca o baterie de de 10, 5 vol.