| Bogdan201739 a întrebat:

Cum pot sa ma inalt mai repede?
Ajuta daca merg la kick-box?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Facand un sport precum: inotul, tenisul, bachetul, voleiul.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Inot si baschet sunt bune, kick- box e prea exagerat, prietenul meu e foarte inalt, face kick box, dar are dureri de spate.

Fa, poate te ajuta.

| Skippy223 a răspuns:

In principiu, efortul fizic ajuta la cresterea corpului. (crestere mai importanta este cauzata de inot, exercitii in care atarni, in care iti atingi degetele de la picioare, saritul cu coarda)
In unele cazuri depinde si de genetica.
Dar in general, daca ai un program de mancat si somn corect si mananci sanatos (vitamina D, calciu, zinc etc) te ajuta la crestere. Trebuie sa ai si o postura corecta, si sa nu consumi alcool, steroizi si alte substance care afecteaza cresterea.

| Kingsley a răspuns:

Tenis.