| ITstul a întrebat:

Cum pot sa-mi cresc viteza de descarcat?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

1) Providerul de internet: daca nu esti multumit de viteza internetului tau, dai ceva mai multi bani, si cresti viteza.
2) Calculatorul tau: respecta citeva principii de mentenanta: nu iti umple desktopul cu iconite, rezolutia monitorului sa nu fie mare, ci acceptabila (al meu e la 1088x612 pixeli, as putea sa o am mai mare, desigur, dar aceasta ar influenta negativ viteza de lucru a calculatorului) cauta sa nu fie memoria lui full (mai bine pui pe DVD-uri ce ai in calculator), instaleaza un program de mentenanta (cum ar fi TuneUpUtilities) care sa iti mentina mereu calculatorul la o performanta ridicata. Tine seama de toate aceste lucruri si vei vedea ca ti se va imbunatati, pe linga viteza de lucru a calculatorului, si viteza de download.

5 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Iei alt abonament cu viteza mai mare

| Andreea50 a răspuns:

Schimbi furnizorul de Internet...

| ManutzuWolfy a răspuns:

Maresteti viteza la internet.happy
Da-i mai multi bani si ai viteza mai marewinking

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Toarna apa pe unitate si in cateva zile va inflori 1oo mb/secol happy

| ineter007 a răspuns:

Eu am un program care o dubleaza. skype: ion-maxim1, cautama si ti-o da pentru fundita