| BiaBubulina a întrebat:

Cum pot sa scriu la tastatura ă...ca acum am dat copy paste. funda

Răspuns Câştigător
| LysaLysa a răspuns:

Nu poti! Poate doar daca ti-ai cumpara o tastatura speciala. Dar nu prea stiu daca exista!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ctrl+c/ctrl+v

| mekata a răspuns:

Selectezi limba romana de scriere la pc...si ă o sa fie la tasta cu acolada si paranteza patrata...se numesc diacritice astea
ai jos langa ceas o iconita care scrie EN, deschizi acolo si selectezi limba RO si astfel vei putea sa scrii cu diacritice " Sper că ţi.am putut fi de ajutor "
si inca ceva, multe taste nu o sa mai corespunda, pentru ca tastaturile noastre sunt facute pentru limba engleza, de ex se inverseaza Y si Z, etcwinking

| mihay988 a răspuns:

Apesi pe alt si shift! funda! si ca sa fie inapoi dai tot alt +shift