| Cosmin_Miron_1995 a întrebat:

Cum pot transporta niste bagaje din Iași - București la un preț decent (în funcție de km sau kg)?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de serviciul pe care-l folosesti!
Pentru bagaje (cutii, sivalize) se folosesc curierii si serviciile postale, platindu-se la volum (m3) si la cate kg totalizeaza bagajele.
Daca se face o mutare de casa, atunci se inchiriaza un transport (masina mai mare sau mai mica) si se plateste la capacitatea volumetrica a masinii inchiriate si la km parcursi, dus-intors.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde ce bagaje.

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Poti sa vorbesti cu o firma care transporta oameni cu autocarul. Poate cu soferul te poti intelege cel mai bine. Ii dai niste bani si iti duce bagajele la destinatie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dintrebare):

Este riscant, pentru ca nu ti se da chitanta cand faci asta si nu ti se inregsitreaza bagajele, deci nu ai siguranta ca ti se vpr duce la destinatie, iar legal nu-i poti actiona odata ce nu ai documente legale.