| alexcuamare123 a întrebat:

Cum poți obține fonduri europene ca cetățean?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu poti.
Ca cetatean poti doar sa PLATESTI taxe si impozite.

| RxTx a răspuns:

Sunt contabili care daca ru si formă iti fac dosarul pentru fonduri europene

Dar mai ușor este sa iti obtin fonduri guvernamentale

Pe scurt eu iti pot face dosar ca sa obtii utilaje
Dar sunt si niste conditii

Statul te obliga sa iti dea salariu 3 ani pentru 3 angajări care vrei tu

Si apoi tu esri obligat sa mai tii angajati acei angajati inca 3 ani

Asa cu banii care tii dau ăștia ca si salarii plătești taxele si impozitele pentru angajații respectivi

Apoi cu ajutorul utilajelor fabricați ceva si tr îmbogățești

Bani in mana nu iti da nimeni

Ci tu trebuie sa te duci la o banca care sa iti dea bani credit sa cumperi utilajele respective

Apoi statul ii da băncii banii înapoi dupa ce te verifică
Sa vada ca ai cumpărat utilaje produse in uniunea europeana

Apoi gata tu ramai cu utilajele pe care nu si voie sa le vinzi

Dar acum ai 3 angajati pe care poti sa ii biciuiești sa produca ceva produse

Iar de aici iti ies ție banii reali
Din profitul pe producție

| 1234568807 a răspuns:

Nu ai cum asa ceva

| Cozmea022004 a răspuns:

Cred ca poti obtine decat daca vrei sa iti infiintezi o firma sau ceva de genul. Apoi trebuie sa vina niste oameni sa verifice ce ai facut cu banii