Stefan
| Stefan a întrebat:

Cum procedez in cazul cand postasul nu m-a gasit acasa pentru a-mi primi permisul de conducere livrat la domiciliu? De atunci a trecut o luna de zile. Unde trebuie sa ma adresez pentru a intra in posesia permisului de conducere?

Răspuns Câştigător
| elenahd a răspuns:

Mai intai suna la politie si vezi daca posta a returnat permisul pe motiv ca nu te-a gasit acasa. Vezi ce-ti spun politistii de la rutier.Intrebarea mea e :"Postasul nu ti-a lasat acasa in cutia postala o instiintare sa te prezinti la posta pentru a ridica scrisoarea?"

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca la Politie (la circulatie).

| CosteaVlad a răspuns:

Poți încerca sa mergi la politie și sa-l ridici de-acolo. Presupun ca dacă nu te-a găsit postașul acasă, plicul s-a întors înapoi la expeditor, si anume la politie. (acolo unde ți-a făcut și poza pentru permis, unde ai dat și sala, și tot tacâmul). Mergi acolo la un ghișeu și întrebi ce se poate face în cazul tău.

| lost.in.rain a răspuns:

La politie, pentru ca de la ei a fost expediat.

| MisterKat a răspuns:

Te duci la Politie. Dar daca nu vrei sa fii plimbat de la o institutie la alta (ca jocul dintre soarece si pisica), suna mai intai la Posta si apoi la Politie sa iti dea raspunsul.

O zi buna!