| boooooring a întrebat:

Cum putem combate poluarea solului?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De combatut este mai greu, necesita multi bani, mai usor ar fi sa prevenim poluarea, printr-un comportament adecvat, respectand prevederile legale si regulile de bun simt.
Detalii poti afla de aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Poluare#Poluarea_solului.

| muresanul a răspuns:

Numai prin educatie, de exemplu:uleiul de gatit, e un poluant f. mare, ar trebui reciclat in sticle nu aruncat la ghiuveta, sunt centre de colectare a deseurilor in fiecare judet.

| afterline a răspuns:

Cultivand-ul cu multa iarba si asa acum e cald creste repedehee hee